یک نظامی آمریکا در سوریه کشته شد

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، به رغم ادعاها و تاکید‌های دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره عزم وی برای خارج کردن نظامیان این کشور از سوریه، حضور این نظامیان ادامه دارد و به گفته واشنگتن یک نظامی آمریکایی به تازگی جانش را از دست داد.

 

به نوشته اسپوتنیک، ائتلاف نظامی آمریکا در جنگ ادعایی با داعش در عراق و سوریه، از مرگ یک نظامی آمریکایی در سوریه خبر داد اما اعلام کرد که مرگ او ارتباطی به عملیاتت و درگیری نظامی با «دشمن» نداشته است.
در بیانیه این ائتلاف که مقر آن در بغداد پایتخت عراق است، اعلام شد: «یک عضو نیروی عملیات مشترک ۲۱ جولای در سوریه فوت کرد. گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که این اتفاق به خاطر ارتباط با دشمن نبود و تحقیقات درباره این حادثه در جریان است».
ائتلاف آمریکایی و ارتش این کشور به نام و جزئیات بیشتری درباره این نظامی کشته شده در سوریه و نحوه مرگ او اشاره نکرد.
از سوری دیگر برخی رسانه‌ها از واژگون شدن یک خودروی زرهی آمریکا در «الحسکه» سوریه و زخمی شدن چندین نظامی آمریکایی خبر دادند.
مشخص نیست که تایید مرگ یک نظامی آمریکایی در سوریه با واژگونی این خودروی زرهی در الحسکه مرتبط باشد اما همزمانی این دو موضوع گمانه‌زنی درباره مرتبط بودن این دو موضوع را تقویت کرده است.
ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ ادعایی علیه داعش از سال ۲۰۱۴ در زمان دولت باراک اوباما تشکیل شد؛ ائتلافی که گفته شد بیش از ۶۰ کشور در آن حضور یافتند.
از آن زمان حملات هوایی و حضور نظامیان این ائتلاف به ویژه نظامیان آمریکایی در سوریه بدون تایید دولت این کشور و بدون مجوز از شورای امنیت سازمان ملل بوده است و دمشق بارها این حضور و حملات را غیرقانونی و اشغالگرانه خوانده است.

[ad_2]

Source link