کشف بیش از ۱۶ هزار دستکش و۲۵۰۰ ماسک از چهار محتکر

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سردار علی ذوالقدری در این باره اظهار کرد: طی روز های پایانی هفته گذشته، خبری درباره اینکه فردی در انبار منزل شخصی خود مقادیری اقلام بهداشتی از جمله تجهیزات پزشکی، ماسک و دستکش احتکار کرده است، اطلاع داده شد. در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و تیمی از ماموران پلیس امنیت تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را آغاز کردند.

وی ادامه داد: طی تحقیقاتی که انجام شد هویت محتکر و نشانی محل سکونتش در خیابان امیرآباد شناسایی شد. در ادامه نیز با انتقال نتایج تحقیقات به مرجع قضائی دستگیری متهم و بررسی انبار مذکور در دستور کار ماموران قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: مراقبت‌های پلیسی از محل سکونت متهم ادامه داشت تا ماموران پس از اطمینان از حضور متهم در محل سکونتش موفق شدند وی را دستگیر و طی بازرسی از انبار ۱۶هزار دستکش احتکار شده را کشف کنند.

ذوالقدری افزود: متهم به همراه اموال کشف شده به پلیس امنیت منتقل شد. پس از انتقال وی، ماموران پلیس امنیت در مراحل اولیه بازجویی متوجه شدند که او با همدستی فرد دیگری قصد داشته با استفاده از اتوبوس‌های مسافربری، مقادیری دستکش لاتکس را به یکی از شهرستان های جنوبی کشور انتقال دهد و در انباری احتکار کند.

وی تاکید کرد: تیم عملیاتی پلیس بلافاصله اتوبوس مذکور را در پایانه مسافربری شناسایی کرده و طی بررسی از داخل اتوبوس ۳۶ هزار دستکش لاتکس کشف کردند.

به گفته وی پس از کشف دستکش‌ها از داخل اتوبوس دومین متهم نیز دستگیر و برای تحقیقات پلیسی به پلیس امنیت عمومی منتقل شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ افزود: در مراحل دیگری از تحقیقات پلیسی نیز مشخص شد، متهمان با همکاری دو همدست دیگر مقادیری اقلام بهداشتی احتکار شده را به‌صورت محموله پستی، بسته بندی و در پوشش مأموران اداره پست به نقاط مختلف شهری و بین شهری منتقل می‌کنند.

برهمین اساس، مخفیگاه این متهمان که حوالی میدان آرژانتین واقع شده بود نیز شناسایی شد و با انجام هماهنگی‌های قضائی هر دو نفر در مخفیگاهشان دستگیر شدند. طی و بازرسی از مخفیگاه دو متهم دیگر نیز۲۵۰۰ ماسک N۹۵ بسته بندی شده کشف شد.

ذوالقدری در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را حدود یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: با تکمیل تحقیقات مقدماتی و بازجویی از متهمان پرونده آنها به مراجع قضائی تحویل داده شد.

[ad_2]

Source link