پساب لاگون هوادهی جایگزین: بررسی اجمالی

[ad_1]

چه پساب لاگون هوادهی?

لاگون هوادهی روند که هر دو اکسیژن و اختلاط مورد استفاده در تصفيه فاضلاب به تالاب سیستم به منظور ایجاد یک درمان هوازی محیط زیست است. از طریق هوادهی مناسب و زمان ماند به طور معمول 20-40 روز لاگون هوادهی قادر به تولید پساب کمتر از 10 mg/L, BOD, TSS و در آب و هوای گرم آمونیاک و نیتروژن زیر 10 mg/L است. هدف از این مقاله این است که به طور خلاصه توصیف و ارزیابی های مختلف تالاب هوادهی فن آوری در شرایط هوادهی نصب و راه اندازی و بهره برداری و تعمیر و نگهداری.

با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست جزوه, هدف از هوادهی در تصفیه خانه فاضلاب دو قسم است: 1) برای تامین اکسیژن مورد نیاز برای سوخت و ساز میکروارگانیسم ها; و 2) به ارائه اختلاط به طوری که میکروارگانیسم ها در تماس با محلول و معلق و مواد آلی (EPA 1999). این تعریف شاید مهمترین موضوع مورد توجه در هنگام ارزیابی لاگون هوادهی فن آوری به دلیل اثربخشی فاضلاب هوادهی سیستم بستگی دارد به طور مستقیم بر توانایی خود را به هر دو هوا و مخلوط. بدون هوادهی مناسب یک هوادهی تالاب با شکست مواجه خواهد شد برای دیدار با آن پساب مورد نیاز-که در آن نقطه نصب و راه اندازی و بهره برداری و تعمیر و نگهداری هزینه های تبدیل خواهد شد از اهمیت کمتری در مقایسه با.

وجود دارد دو دسته کلی است که تالاب سیستم های تهویه قرار می گیرند. یکی سطح هوادهی است و توسط تجهیزات مکانیکی شناور در سطح آب; دیگر منتشر هوادهی است که انتشار حباب از یک نقطه به طور معمول واقع در نزدیکی یا پایین یک مرداب. این مقاله را در نظر مکانیکی سطح هوادهی و درشت و ریز حباب منتشر هوادهی و یک دیفیوزر هوادهی است که ترکیبی از هر دو درشت و ریز حباب در یک واحد قابل حمل.

سطح هوادهی

مکانیکی سطح هواده هستند افسار به ساحل و واقع در سطح آب شناور. وجود آنها مخلوط و هوا مایع با استفاده از یک موتور سوار پروانه. این پروانه به سرعت در حال حرکت در اطراف فاضلاب تسهیل مقدمه ای از هوای محیط. موتور اندازه سطح تارا اجرا از 2.5 اسب بخار به 100+ اسب بخار.

استفاده از هواده سطحی است که آنها قابل حمل و در نتیجه آسان به نصب به سادگی شناور هواده به محل آن است. علاوه بر این, آنها نسبتا ارزان و از نظر تا جلوی هزینه های سرمایه ای. اما مکانیکی سطح هوادهی در 1.25-2.25 پوند اکسیژن به ازای هر اسب بخار ساعت در نظر گرفته شده است که کمتر انرژی کارآمد تر از منتشر هوادهی (EPA 2002). با توجه به اینکه هوادهی حساب برای 60-80 ٪ از مصرف در اکثر امکانات منسوخ شده و ناکارآمد سیستم های تهویه اولیه نامزد برای جایگزینی (EPA 2006). امروز هواده مکانیکی هنوز هم مورد استفاده در هزاران فاضلاب امکانات در سراسر کشور است اما در حال از دست دادن زمین به رقبا ارائه افزایش بهره وری و کاهش تعمیر و نگهداری مورد نیاز است.

در علاوه بر این به نسبتا کم اکسیژن بهره وری انتقال از سطح هواده محل خود را بر روی سطح آب دارای دو متمایز معایب. اولین سطح تارا محدودی توانایی ترکیب کمتر از 6′ زیر که در آنها واقع شده است. لجن تجمع ناچار رخ می دهد در پایین به عنوان یک نتیجه است که می تواند در میان چیزهای دیگر را دور شدن از حجم این تالاب موجب کاهش زمان ماند و دور زدن روند درمان. دوم, هواده سطحی تبدیل شده اند شناخته شده به بالا تعمیر و نگهداری مورد نیاز با توجه به داشتن یک موتور نزدیک به سطح آب است. این درست است به خصوص در آب و هوای سرد است و بخشی از دلیل که ایالت ایلینویز را ممنوع کرده است سطح هواده در تالاب سیستم.

درشت هوادهی حباب

همچنین شناخته شده به عنوان حباب های بزرگ دیفیوزر حباب درشت دیفیوزر دریافت نام خود را از نوع حباب تولید می کنند. درشت حباب منتشر سیستم تشکیل شده از ده ها تا صدها درشت دیفیوزر حباب هر کدام متصل به پی وی سی و یا فولاد ضد زنگ عرضه هوا خط ثابت به پایین تالاب. شایع ترین حباب درشت هواده برای تالابهای چیزی است که شناخته شده است به عنوان یک شخص ، زمانی که حباب های بزرگ منتشر می شوند در پایین رابطه آنها ایجاد یک اثر موجب آن آب کشیده از زیر استاتیک لوله و تحت فشار قرار دادند به سمت سطح.

مزیت اصلی این تکنولوژی این است که طراحی آن قوی و توانایی ترکیب. اولین گردش و تلاطم ایجاد شده توسط استاتیک لوله را تضمین می کند که کل ستون آب مخلوط شده است به اندازه کافی و لجن تجمع محدود است. دوم این واقعیت است که وجود دارد اجزاء بدون حرکت در آب و سوراخ هستند کمتر در معرض ابتلا به گرفتگی باعث می شود این یک کار بسیار قوی راه حل است.

در حالی که کارآمد تر از سطح تارا با هوادهی بازده بین حدود 2-3 پوند اکسیژن به ازای هر اسب بخار ساعت درشت دیفیوزر حباب در حال 40-50 ٪ کمتر کارآمد تر از خود خوب حباب منتشر عموزاده. علاوه بر این ثابت هوادهی سربرگ شبکه باعث می شود آنها را بسیار کار فشرده برای نصب و مشکل دسترسی برای تعمیر و نگهداری باید هر چیزی اشتباه است. در واقع با توجه به این عوامل آن است که بسیار نادر برای دیدن درشت حباب دیفیوزر جدید و یا تعمیرات اساسی و در حال نصب در لاگون هوادهی امروز.

خوب هوادهی حباب

خوب حباب تکنولوژی شکل زیر سطحی هوادهی که معرفی هوا به آب از طریق بسیار کوچک (یا خوب) حباب (<ضخامت 2mm در اندازه). هزاران نفر از ریز حباب های ترویج و انتقال اکسیژن به آب با توجه به مجموع سطح بزرگ و شناوری پایین به حداکثر رساندن هوا-آب تماس بگیرید. معمولی خوب حباب دیفیوزر سیستم لاگون می تواند کاهش یافته و از سطح و وزن خود و عرضه می شود هوا از وزن لوله های متصل به یک هوای جانبی لوله شناور بر روی سطح. اولیه استفاده از ریز حباب تکنولوژی در آن بهره وری بالا قادر به ارائه 6-7 lb/O2 hp-h ساخت آن 40-60% کارآمد تر از هر لاگون هوادهی راه حل است. وجود دارد بسیاری از ریز حباب های فن آوری به طور خاص طراحی شده برای مقاوم سازی تالاب سیستم نسبتا به راحتی و بدون آبگیری و یا نصب ثابت لوله کشی-این باعث می شود نصب و راه اندازی نسبتا مقرون به صرفه است.

وجود دارد دو اولیه معایب خوب حباب سیستم لاگون. اول به این دلیل که خوب حباب های بسیار کوچک آنها قادر به ایجاد یک مقدار قابل توجهی از تلاطم و اختلاط است که می تواند منجر به تجمع لجن و درمان بالقوه مشکلات در طول زمان است. دوم همه خوب دیفیوزر حباب نیاز به تعمیر و نگهداری منظم آنها به عنوان موضوع به رسوب/گرفتگی. رسوب فرایند موجب آن باکتری ساخت اطراف و تجاوز بر سوراخ که در هوا پراکنده است. بسته به نوع خوب حباب منتشر کننده استفاده می شود, چه می شود که سوراخ لوله EPDM دیسک و یا لوله تمیز کردن مورد نیاز است به طور منظم.

مریخ هوادهی جایگزین

مریخ تالاب دیفیوزر هوادهی با بهره گیری از اختراع دو حباب تکنولوژی™ که ترکیبی از دو جزء جدایی ناپذیر به مناسب تصفيه فاضلاب. جزء اول خوب حباب غشاء که مهار مزایای کارآمد میباشد. بخش دوم آثار با همکاری خوب حباب غشاء: درشت حباب استاتیک لوله دستگاه بخور. این فراهم می کند قابل توجهی تلاطم و اختلاط ظرفیت های است که کمک به مریخ درمان کل ستون آب. با هم این مولفه ها اجازه می دهد که مریخ به اکسیژن و درمان آب به طور موثر در حالی که هنوز هم با استفاده از انرژی کارآمد. این Triplepoint مریخ سیستم همچنین ویژگی های یک طراحی قابل حمل–هر مریخ خود را وزن و تغذیه هوایی از طریق انعطاف پذیر وزن لوله. با انعطاف پذیری خود را در قرار دادن مریخ را می توان مورد استفاده برای مدیریت عملا هر تصفيه فاضلاب همراه به سادگی با کاهش آن از سطح.

تعمیر و نگهداری است که به همان اندازه ساده است-هر واحد می توان به صورت جداگانه مطرح شده برای بازرسی بدون آبگیری تالاب. سیستم دمنده تنها اجزای نیاز به برخی از تعمیر و نگهداری منظم واقع در خشکی که در آن آنها می توان به راحتی قابل دسترسی است. این همچنین اجازه می دهد تا بدون هیچ زحمتی رایگان, درمان خشکی کنترل. طراحی شده با اجزاء بدون حرکت مریخ سیستم را به حداقل می رساند تعمیر و نگهداری مورد نیاز–ساخت آن را بیشتر پایدار تالاب گزینه های درمان در دسترس است.

[ad_2]