وظیفه دولت و مجلس ادای مطالبات به‌حق معلمان است

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس با صدور پیامی روز معلم را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

و بسم الله الذی علم بالقلم علم الانسان مالم یعلم

با گرامیداشت یاد و خاطره و سالروز شهادت اسوه علم و عمل و تقوی، علامه شهیر و معلم شهید آیه الله مطهری، روز و هفته معلم بر همه ی معلمان عزیز، ارجمند ، پرتلاش و دلسوز ، در تمامی عرصه های تعلیم و تربیت، که شمع وجود پربرکتشان در آتش سوزان عشق به تعالی و تکامل و هدایت انسانها ذوب می گردد، خجسته، فرخنده و مبارک باد. 

معلمانی که امام باقرالعلوم علیه السلام در جایگاه و منزلت آنان از زبان رسول خدا صلی الله علیه وآله چنین فرمود: «إن معلم الخیر یستغفر له دواب الأرض و حیتان البحر و کل ذی روح فی الهواء و جمیع أهل السماء و الأرض و إن العالم و المتعلم فی الأجر سواء یأتیان یوم القیامة کفرسی رهان یزدحمان. تمام جنبندگان روى زمین و ماهیهاى دریاها و هر موجودی در هوا و همه اهل آسمان و زمین، براى کسى که آموزگار خوبیهاست درخواست آمرزش می‌کنند. پس همانا دانشمند و دانشجو در پاداش یکسان هستند، روز قیامت مانند دو اسب مسابقه که کنار یکدیگرند و به هم می خورند می آیند».

امروز وظیفه دولت و مجلس است که در جهت ارتقاع منزلت اجتماعی، ادای مطالبات بحق و حل مشکلات معیشتی این قشر فرهیخته نقش خود را ایفا نمایند. ان شاءالله./998/

[ad_2]

Source link