وضعیت ۲۱ شهر در فرانسه قرمز است

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، «ژان کاستکس»، نخست وزیر فرانسه تایید کرده است که ۲۱ شهرستان فرانسه از این پس از حیث آلودگی به ویروس به عنوان منطقه قرمز محسوب می‌شوند.

بدین ترتیب ۱۹ شهرستان دیگر به دو شهرستان «ایل دو فرانس» به مرکزیت پاریس و «بوش دو رن» به مرکزیت مارسی که قبلا در وضعیت قرمز قرار گرفته بودند اضافه می‌شود.

به گفته نخست وزیر فرانسه، زدن ماسک در کلیه مناطق شهر پاریس، پایتخت این کشور از صبح روز جمعه (بیست و هشتم اوت) اجباری است. این در حالی است که دولت فرانسه پیش‌تر بر استفاده از ماسک در محله‌های پر ازدحامِ برخی شهرهای این کشور از جمله پاریس، مارسی، تولوز و بوردو تاکید کرده بود.

با افزایش محسوس موارد ابتلا به ویروس و گسترش همه‌گیری بیماری کووید، مسئولان شهر مارسی نیز روز چهارشنبه از اجباری شدن ماسک در کلیه مناطق شهری خبر داده و اعلام کردند که کافه‌ها و رستوران‌ها در این شهر و کل شهرستان «بوش دو رون» از ساعت ۲۳ به بعد بسته خواهند بود؛ دستورالعملی که دولت اجرای آن را برای پاریس نیز منتفی ندانسته است.

بر اساس دستورالعمل صادر شده از سوی دولت فرانسه همچنین زدن ماسک در کلیه مکان‌های سرپوشیده که در آن چند نفر جمع شده باشند، اجباری خواهد بود.

در گزارش تازه دولت فرانسه تاکید شده است که اولویت حال حاضر مقابله جدی با شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ و جلوگیری از سرعت و شتابِ جابجایی ویروس کرونا در سراسر این کشور برای پرهیز از به اجرا گذاشتن مقررات قرنطینه عمومی است که برای اقتصاد، مخرب و ویران کننده قلمداد می‌شود.

به موجب این گزارش، همچنین مدارس در فرانسه طبق روال معمول ابتدای ماه سپتامبر بازگشایی می‌شوند و زدن ماسک در مقاطع راهنمایی و دبیرستان اجباری خواهد بود. در مقطع ابتدایی نیز کلیه معلمان و مربیان و حتی کارکنان بخش‌های اداری و خدماتی باید مدام ماسک به صورت داشته باشند.

نخست وزیر فرانسه همچنین با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان و نقض کنندگان دستورالعمل‌های بهداشتی از ۷۰۰ مورد جریمه روزانه شهروندان به دلیل نداشتن ماسک به صورت خبر داد.

[ad_2]

Source link

adminsadasd

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

حداکثر زمان انتظار برای صدور کارت سوخت ۳ ماه است

ی آگوست 30 , 2020
[ad_1] به گزارش جام جم آنلاین از فارس، فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره آخرین وضعیت صدور کارت های سوخت گفت: درخواست‌های ماه اردیبهشت بطور کامل صادر شده است و هم اکنون درحال صدور درخواست‌های ماه خرداد هستیم. وی با رد برخی ادعا مبنی بر […]
حداکثر زمان انتظار برای صدور کارت سوخت ۳ ماه است