ورود پلیس فتا به امتحانات مجازی / انسداد چندین سایت فروش و تبلیغ سؤالات امتحانی

[ad_1]

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفتگو با فارس در خصوص رصد پلیس فتا بر فضای مجازی با توجه به فصل امتحانات و در پیش رو بودن کنکور سراسری اظهار داشت: هرساله با رسیدن فصل امتحانات و کنکور سراسری شاهد سودجویی افراد کلاهبردار از این فضا هستیم.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: در سال‌های گذشته سودجویان مدعی بودند که سوالات امتحانی را داشته و در ازای اخذ مبالغ متفاوتی از متقاضیان یکسری سوالات و پاسخ ها را تحویل می دادند سوالاتی که مربوط به سنوات گذشته بود.

وی افزود: عمده کار سودجویان و کلاهبرداران در سال‌های گذشته در حوزه امتحانات به چنین مواردی ختم می شد و هیچ وقت پلیس موردی را مبنی بر اینکه سوالات امتحانی قبل از امتحان به دست افراد رسیده باشد نداشت، چرا که فقط بحث سود جویی و کلاهبرداری مطرح بود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شرایط متفاوت برگزاری امتحانات در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در سال ۹۹ با توجه به شیوع کروناویروس شرایط متفاوت شده است و مجرمان و کلاهبرداران با توجه به آنکه امتحانات در اکثر حوزه‌های امتحانی به صورت مجازی برگزار می‌شود تبلیغاتی را در این زمینه منتشر کرده اند مبنی بر این که هم سوالات را دارند و هم می‌توانند به جای افراد در امتحانات مجازی شرکت کرده و پاسخ سوالات را ارائه دهند.

سرهنگ پاشایی با تاکید بر این مطلب که هرگونه تقلب، جرم هم محسوب می شود از همکاری پلیس فتا با وزارت علوم خبر داد و گفت: هم اکنون که وزارت علوم درگیر امتحانات دانشجویان است پلیس فتا اعلام کرده که می‌تواند در این زمینه همکاری کند و در حال رصد فضای مجازی با این موضوع هستیم.

وی با تاکید دوباره بر این مطلب که همچون سنوات گذشته بحث کلاهبرداری مطرح بوده و این افراد پول را از افراد دریافت کرده و جواب نمی دهند، اعلام کرد: این اقدامات اگر کشف شود اقدامات مجرمانه و متقلبانه ای است و افرادی که مبادرت به ایجاد سایت کرده و همچنین افرادی که می‌خواهند از این خدمات تقلبی استفاده کنند پس از شناسایی جهت تعیین تکلیف از سوی پلیس فتا به دستگاه قضایی و وزارت علوم معرفی می شوند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا این لحظه چه تعداد سایت و کانال در این زمینه شناسایی و مسدود شده‌اند، اعلام کرد: تعدادی سایت که در این زمینه تبلیغ می‌کردند، شناسایی و مسدود شدند؛ همچنین تعدادی از افراد نیز به مرجع قضایی معرفی شدند و تعداد دیگری که اقدام به تبلیغات در فضای مجازی می‌کردند احضار شده و تذکر گرفتند.

وی عمده تبلیغات این سایتها را در تلگرام و اینستاگرام دانست و خاطرنشان کرد: اکثر این افراد کلاهبردارانی بودند که نه سوالی را به افراد می‌دادند و نه قرار بود که به جای آنها امتحان بدهند.

[ad_2]

Source link