هشدار هواشناسی نسبت به بارش باران و تندبادهای لحظه‌ای در برخی مناطق کشور

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که بارش باران همراه با رعد و برق و کاهش نسبی دما امروز (۲۵ شهریور) در نیمه غربی گیلان و روز چهارشنبه (۲۶ شهریور) در گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود. حاکمیت این شرایط جوی روز پنجشنبه (۲۷ شهریور) در گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات استان‌های البرز و قزوین دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و اختلال در فعالیت‌های کشاورزی وجود دارد. از این‌رو در ترددهای جاده‌ای و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها احتیاط شود. کنترل و بازگشایی آبروها، اتخاذ تمهیدات لازم برای جمع آوری محصولات کشاورزی دپو شده و احتیاط در تردد از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی است.

در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی از افزایش سرعت باد و وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی (۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت) در برخی مناطق کشور خبر داده است.

این شرایط جوی طی سه روز آینده در مناطق شرقی استان هرمزگان و نوار جنوب غربی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود. از این‌رو احتمال کاهش کیفیت هوا، احتمال اختلال درترددهای جاده‌ای و خطر سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه‌های ساختمانی وجود دارد.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است که طی این مدت از حضور در فضای باز خودداری و در ترددها احتیاط شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

[ad_2]

Source link