هشدار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر در برخی استان‌ها

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس هشدار سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی امروز ( ۳۰ فروردین ماه) در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال وبختیاری، اصفهان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، کرمان، یزد، قزوین، البرز، کردستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و ارتفاعات تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط فردا ( ۳۱ فروردین ماه) در استان‌های کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال وبختیاری، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان وبلوچستان، قم، مرکزی، همدان، لرستان، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان ادامه خواهد داشت.

تداوم این شرایط جوی روز دوشنبه (اول اردیبهشت ماه) در جنوب بوشهر، نیمه جنوبی فارس، شمال و غرب هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، لرستان، همدان، قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه (۲ اردیبهشت ماه) استان‌های چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، بوشهر، کرمان، جنوب یزد، خراسان جنوبی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان در معرض این سامانه بارشی قرار خواهند گرفت.

براساس هشدار سازمان هواشناسی، بر اثر فعالیت این سامانه از امروز (۳۰ فروردین ماه) آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال برخورد صاعقه پیش‌بینی می‌شود و در این شرایط عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم صعود به ارتفاعات و محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها توصیه می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، هشدار رنگ زرد به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

[ad_2]

Source link