نیاز به رمزارزها در دنیای مدرن و اهمیت آموزش ارز دیجیتال

رشد فزاینده بازارهای آنلاین نیاز به یک ابزار برای انتقال سریع دارایی ها را دو چندان کرده است. رمزارزها و یا ارزهای دیجیتال از بهترین ابزارها برای حل این مشکل در نظر گرفته می شوند. رمزارزها برای استفاده بر روی اینترنت ایجاد شده اند و هیچ شکل فیزیکی ندارند.

این ارزهای مدرن هیچ گونه وابستگی به کشورها و دولت ها نیز ندارند؛ از این رو، بهای آنها در تمامی نقاط جهان یکی است و عملاً ارزهای بین المللی در نظر گرفته می شوند. بدون مرز بودن این ارزها باعث شده که است بیشترین هم خوانی و ادغام با اینترنت را داشته باشند که خود نیز یک فناوری بدون مرز است.

در اواخر سال 2009 میلادی اولین ارز دیجیتال به بازار عرضه شده و با معرفی یک فناوری جدید به نام بلاکچین انقلابی را در خدمات مالی و پرداخت آنلاین ایجاد نمود.

امروزه جهان ما نه تنها شاهد رشد روز افزون ارزهای دیجیتال است بلکه ادغام این فناوری در حیطه های مختلف از خدمات پرداخت گرفته تا بازی های آنلاین و شبکه های اجتماعی، توجه اکثر مردم را به خود جلب کرده است. به موجب این امر، بسیاری از مردم خواهان یادگیری مفاهیم و کاربردهای این فناوری جدید بوده و با استفاده از آن به دنبال کسب درآمد هستند.

 در سری آموزش رمزارز نعیم حشم بان تمامی مفاهیم و کاربردهای این ارزها توضیح داده شده است و به عنوان یک دوره آموزش ارز دیجیتال بدون نیاز به هیچ پیش زمینه ای، علاقه مندان را برای مشارکت در دنیای جذاب ارزهای دیجیتال آماده می کند.

d663144c-d78b-4b0d-a9be-c3a47e7b0889

ارز دیجیتال چه کاربردهایی دارد

ارزهای دیجیتال توکن هایی هستند که به صورت رمزنگاری شده بر روی بستری به نام بلاکچین مبادله می شوند. بلاکچین خود به صورت یک پایگاه داده های غیر متمرکز عمل کرده و می تواند داده ها را به صورت توزیع شده بر روی خود ذخیره کند. سپس آنان را به صورت همزمان در اختیار تمامی گره های متصل قرار دهد.

بلاکچین تمامی داده های مربوط به تراکنش های یک ارز دیجیتال را بر روی خود ذخیره می کند. از این رو، گاهی بلاکچین به صورت یک دفتر کل معاملات غیر متمرکز در نظر گرفته می شود. ارزهای دیجیتال تمامی حوزه های فعالیت ارزهای سنتی را پوشش داده و علاوه بر این، در حوزه هایی مانند خدمات مالی غیر متمرکز نیز حضور دارند که حضور ارزهای سنتی در آنها به سادگی ممکن نیست.

برای مثال تمامی خدمات پرداخت آنلاین را می توان به آسانی با ارزهای دیجیتال انجام داد و یا خدمات گسترده مالی مانند اعطای وام، سهام گذاری و یا اسکتینگ نیز توسط ارزهای دیجیتال امکان پذیر شده است. دامنه فعالیت گسترده تر و انعطاف پذیری بالای این ارزها از بزرگترین نقاط قوت آنها در برابر ارزهای سنتی به شمار می رود.

سری فیلم آموزش ارز دیجیتال نعیم حشم بان به عنوان یکی از متخصصان و پیشگامان این عرصه، می تواند علاقه مندان را با دنیای نامحدود کاربردهای ارزهای دیجیتال آشنا نماید و راه کسب درآمد از طریق رمزارزها را به کاربران نشان دهد.

dfa40818-dc3b-4ec1-a819-9873bdaeaa2d

درآمد آسان دلاری از بازی ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال یکی از ابزارهای بسیار مناسب برای گذر از محدودیت های بین المللی در رابطه با تراکنش های مالی با کاربران ایرانی به شمار می روند. امروزه محیط آنلاین و فضای مجازی فرصت های فراوانی را برای کسب درآمد در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

یکی از بهترین فرصت ها برای کسب درآمد به صورت آنلاین و مجازی، بازی ارز دیجیتال است. فناوری های ارز دیجیتال باعث شده اند که امتیازات کسب شده در بازی ها در دنیای خارج از بازی نیز ارزشمند بوده و قابل خرید و فروش باشند.

بازی هایی که با فناوری بلاکچین یکپارچه سازی شده اند، امتیازات بازی را به صورت توکن های قابل مبادله در اختیار کاربران قرار می دهند. حتی کاراکترهای بازی ها را نیز به صورت توکن های یکتا ارائه داده و مالکیت آنها را به طور کامل به بازیکن ها انتقال می دهند.

در بازی های محبوب ارزش این شخصیت ها و کاراکترها و یا سایر اقلام درون بازی بسیار بالا است و بازیکن های دیگر برای داشتن این کاراکترها و یا اقلام با ارزش دیگر هزینه های زیادی را تقبل می کنند.

بازی Battle of Guardian

این بازی به صورت چند نفره و آنلاین است که از موتور بازی سازی Unreal engine برای توسعه آن استفاده شده است.

Battle of Guardian بر روی بلاکچین سولانا اجرا می شود و از گرافیک بسیار زیبا و خیره کننده ای بهره می برد. این امر به افزایش چند برابری لذت از بازی فوق منجر شده است.

گیم پلی این بازی به صورت مبارزه ای بوده و بازیکنان باید حریف های خود را در این بازی شکست دهند. کاربران و گیمرها در صورت پیروزی می توانند امتیازات خود را با ارزهای دیجیتال مبادله نمایند. راه های کسب درآمد در این بازی با تقویت شخصیت ها گسترده تر خواهد شد و کاراکترهای قدرتمند و کمیاب می توانند ارزش بسیار بالایی داشته باشند.

از آنجایی که این کاراکترها همراه سایر اقلام درون بازی مانند قدرت ها و ابزارها به صورت توکن های یکتا یا NFT ارائه می شوند، خرید و فروش آنها در دنیای خارج از بازی نیز امکان پذیر است. بنابراین، امکان کسب درآمد توسط بازی فوق ممکن خواهد شد.

در این بازی سه کاراکتر اصلی شامل، Guardian یا فرشته، انسان و دیوها وجود دارند. بازیکن ها می توانند هر عضوی از این سه نژاد را انتخاب نمایند.

البته هر کدام از این سه نوع دارای مزایا و معایب خاص خود هستند؛ برای مثال کاراکتر انسان به هوش خود وابسته است و کارکتر فرشته قدرت فراوانی در اختیار دارد.  کاراکترهای دیوها نیز از میزان استقامت بالایی بهره می برند.

یکی از ویژگی های جالب در مورد این بازی، وجود سطوح مختلف از مبارزات است که باعث می شود هر کاراکتری با رقبای هم سطح خود مبارزه نموده و تمامی بازیکنان از نقطه شروع منصفانه و عادلانه ای بهره مند باشند. برای مثال آخرین سطح این بازی God of war یا خدای جنگ است که کاراکترها با رسیدن به این سطح می توانند به توکن ها و اقلام بسیار کمیاب و جذابی دسترسی داشته باشند.

از آنجایی که رسیدن به این سطح نیاز به استراتژی ها و مهارت فراوانی در بازی دارد، بسیاری از بازیکنان و گیمرها توکن های کمیاب این سطح را با قیمت بالایی خریداری می نمایند و امکان کسب درآمد از این بازی را برای گیمرهای دیگر فراهم می سازند.