لزوم توجه جدی به مساله ترویج فرهنگ وقف در جامعه

[ad_1]

حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، با اشاره به خدمات و اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه همدان اظهار داشت: از ابتدای بروز بحران کرونا کمک های قابل توجهی در عرصه بهداشت و درمان به مراکز و افرادی که از اقشار آسیب پذیر محسوب می شوند بنابر نیت واقف صورت گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت وقف و تبعات مادی و معنوی آن برای جامعه خاطرنشان کرد: امروز باید نسبت به مسئله وقف و ترویج آن در جامعه به صورت جدی توجه صورت گیرد و در این میان وظیفه رسانه ها از همه سنگین تر است.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با اشاره به توزیع بیش از ۴ هزار ماسک در یکی از بیمارستان ها خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف در راستای نیت واقف این کمک های بهداشتی و درمانی خود را به مراکز درمانی ارائه کرده است و این مسئله در طی بحران کرونا و نیاز جامعه پزشکی به آن اعلام بوده است.

وی به تعطیلی بقاع متبرکه در استان همدان بنا بر تصمیم ستاد مبارزه با بحران کرونا اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه نیز به تبع دیگر نهادها و ارگان ها از دستورات و پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد مبارزه تبعیت می کند.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با اشاره به تهیه و توزیع بیش از ۲۰۰ میلیون تومان از موقوفات در زمینه کمک به کادر درمان در ملایر و کبودرآهنگ، گفت: بنابر نیت واقفین خیراندیش مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اقلام پزشکی شامل دارو و وسایل و تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی در ملایر و کبودراهنگ ارائه شده است./979/ت310/ب1

[ad_2]

Source link