سیستماتیک و غیر سیستماتیک ریسک: چگونه برای کاهش آنها

[ad_1]

همیشه وجود دارد خطر در دنیای کسب و کار. درک این خطرات ما را قادر می سازد به دنبال موثرترین روش برای کاهش آنها. چه هستند این خطرات و چگونه می توان آنها را طبقه بندی?

وجود دارد دو مولفه عمده خطر: سیستماتیک و غیر سیستماتیک. اجازه دهید به بررسی هر یک از خطر و یادگیری بهترین راه برای کاهش آن.

ریسک سیستماتیک

ریسک سیستماتیک, همچنین شناخته شده به عنوان “ریسک بازار” و یا “سازمان ملل متحد-تنوع خطر” در نتیجه از خارجی و متغیرهای غیرقابل کنترل است که صنعت یا امنیتی خاص. به طور کلی اجتناب ناپذیر آن بر کل بازار منجر به نوسانات در قیمت تمام اوراق بهادار. خطر را می توان به تعداد گسترده ای از عوامل اقتصادی مانند تورم و تغییرات نرخ بهره و نوسانات در ارز رکود ،

از خطرات سیستماتیک نمی تواند کنترل شود سرمایه گذاران می تواند به جلوگیری از آنها را با دور ماندن از تمام سرمایه گذاری های مخاطره آمیز.

برنامه ریزی مالی – کاهش ریسک سیستماتیک

خطرات سیستماتیک می تواند به کاهش با دوره های خاص از عمل است. چگونه می توان آنها را کاهش?

تخصیص دارایی ها می تواند تا حدی کاهش خطرات سیستماتیک. داشتن دارایی های مختلف دسته بندی (به عنوان مثال اوراق قرضه و پول نقد کالا و غیره.) با کم و یا صفر همبستگی کمک می کند تا آنجا که رسیدن به آنها متفاوت به عوامل اقتصاد کلان; برخی از دارایی دسته بندی ها ممکن است افزایش یابد و دیگران ممکن است سقوط.

تخصیص دارایی نیز باید تنظیم با توجه به ارزیابی. سرمایه گذاری که در آسیا هستند باید اجتناب شود و یا متعلق به کمتر. زمانی که کاهش خطرات سیستماتیک در یک نمونه کارها متنوع نقدی ممکن است مهم ترین و تحت قدردانی دارایی دسته.

راه دیگر برای کاهش ریسک سیستماتیک است که از طریق مصون سازی. سرمایه گذاران می توانند با استفاده از گزینه های مانند خرید محافظ قرار می دهد در اوراق بهادار خود را. یک محافظ قرار داده است که مدیریت ریسک استراتژی است که سرمایه گذاران با استفاده از برای محافظت در برابر از دست دادن سود تحقق نیافته. قرار دادن ارزش افزایش خواهد یافت اگر اوراق بهادار ارزش قطره. اما گزینه ها برای یک زمان خاص و یک بار آنها منقضی سرمایه گذاران نیاز به خرید های جدید به ماندن hedged.

ریسک غیر سیستماتیک

در مقابل غیر سیستماتیک ریسک اشاره به عوامل خطر خاص یک شرکت, صنعت, صنعت و بخش می توان به یک رشته خاص. این عوامل عبارتند از: یک شرکت, مدیریت مالی, شیوه های سلامت مالی و موقعیت رقابتی خود را در بازار است.

برنامه ریزی مالی – کاهش ریسک غیر سیستماتیک

غیر سیستماتیک ریسک را می توان با کاهش تنوع. برای رسیدن به این سرمایه گذار می تواند تنوع بخشیدن به سبد محصولات خود را تا درآمد هستند نه تنها وابسته از محصولات چند تنها. خطر بسیار کاهش یافته است که یک سرمایه گذار خطر گسترش در میان صنایع مختلف (مانند بانکی و یا بهداشت و درمان) و دارایی. برای مثال اگر یک سرمایه گذار صاحب یک نمونه کارها متنوع از بیش از 10 سرمایه گذاری های فردی به عنوان تنها یکی از آسیب انجام می شود به نمونه کارها خود را به حداقل رسانده است هنگامی که چیزی منفی اتفاق می افتد به برخی از شرکت ها.

دوباره ریسک غیر سیستماتیک را می توان تقریبا حذف تنوع به عنوان آن است که در ارتباط به ریسک بازار.

هر دو سیستماتیک و غیر سیستماتیک ریسک بخشی از کسب و کار. از طریق راه حل های مدیریت ریسک به عنوان ذکر شده در بالا این خطرات می تواند بخشی از کاهش, و سرمایه گذاران قادر خواهد بود برای دیدن یک افزایش در نمونه کارها بازده و بهینه سازی در سبد سرمایه گذاری.

[ad_2]