سوند فولی چه مزایایی دارد؟

خرید سوند فولی سه راه در صورت لزوم مردان باید پوست ختنه گاه خود را به عقب برده و ناحیه را از جمله آلت تناسلی تمیز گردد. آلت تناسلی را بلند کنیدو پوست ختنه گاه الت را عقب بکشید ؛اگر ختنه نشده است با زور پوست را عقب نزنید. این نوع از سوندها کاملا بیرون از بدن کار گذاشته می شود و تنها برای مردان مناسب است. یکی از این کانال ها برای انتقال ادرار و کانال دیگر برای خالی و یا پر کردن بالن خواهد بود. تمیز کردن روزانه مجرای ادرار با صابون و آب یا تمیزکننده پرینه ، به دنبال سیاست آژانس. پوست دور مجرای ادراری و جدار سوند خرید سوند فولی سه راه را حداقل روزی یکبار با آب گرم و صابون بشویید. پارچه پنبهای مناسبتری را استفاده کنید. اگر شما به هر دلیلی توانایی تخلیه ادرار خود را نداشته باشید، باید از سوند استفاده کنید. مصرف آب و مایعات باید با نظر پزشک باشد و معمولا تا ساعت 6 بعد از برگشتن از اتاق عمل، بیمار باید ناشتا باشد.

سرعت در رساندن شخص در این مواقع خیلی مهم است.

معمولا تا صبح روز بعد از جراحی بیمار باید در تخت باشد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، توجه به نوع سوند در هنگام خرید آن است. سرعت در رساندن شخص در این مواقع خیلی مهم است. این ظهور که کیفیت کلی لاستیک را بهبود بخشید، انقلابی در تولید آن ایجاد کرد و به سرعت اکثر کاتترها از لاستیک جوشانی ساخته شدند و بعداً در قرن ۲۰ میلادی لاستیک لاتکس به محبوب ترین ماده انتخابی تبدیل شد. همانگونه که بیان شد سوند فولی در عرصه ی صنعت پزشکی مانند یک لوله ی نازک می باشد که این لوله در داخل مثانه قرار می گیرد و ادرار را تخلیه می نماید. در بیمارستانها ، کیسه تخلیه ادرار کاتتر فولی ، بوسیله یک قلاب در کنار تخت آویزان می گردد. مطمئن شوید کیسه ادرار زیر سطح کمرتان آویزان شده است.

سوند معده، گونه ای از سوند است که داخل معده قرار داده می شود. سوند فولی از لوله استریل نازکی درست شده است که در داخل مثانه قرار میگیرد و به این طریق ادرار را به داخل محفظه و یا کیسه ادرار هدایت می کند، در بخش انتهایی سوند فولی یک قسمت بادکنک مانند وجود دارد که با هدف جلوگیری از خارج شدن سوند از مثانه قرار گرفته است که از آب استریل پر می شود. کاتترها به طور کلی در حفره بدن، مجرا یا رگ خونی قرار می گیرند. پورت های مربوط به تخلیه ی ادرار به طور معمول در کنار سایز سوند فولی درج می گردد و پزشک باید سعی نماید متناسب با بیمار، سایز سوند فولی را برای او انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهد. درباره ی اندازه سوند ها باید بگوییم که با واحد فرنچ (محیط به میلی متر) شرح داده می شود. اندازه سوند با واحد فرنچ (محیط به میلی متر) شرح داده می شود.

این سوند ها از 6 تا 26 فرنچ سایز بندی شده اند و رنگ بندی آن ها با یک دیگر متفاوت است به طوری که سوند 6 فرنچ به رنگ سبز روشن و معادل 2 میلیمتر ، سوند 8 فرنچ معادل 7 میلیمتر و به رنگ آبی روشن ، 10 فرنچ که معادل 3 میلیمتر بوده و به رنگ مشکی و سوند 12 فرنچ معادل 4 میلی متر و سفید رنگ می باشد . او ژله روان کننده را روی سوند یا کاتتر قرار می دهد تا روان شود. همچنین مواردی مانند دمانس یا زوال عقل که باعث می گردد به صورت کلی عملکرد ذهنی فرد مختل گردد. اگر با سوند و همچنین انواع و ساختار آن ها آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. اگر شخصی در دفع ادرار به طور طبیعی مشکل داشته باشد، لازم است از سوند ادرار استفاده کند.

لازم به ذکر است که به دلیل نیاز داشتن به سوند هایی که باید برای مدت زمانی طولانی در محل قرار بگیرند، این گونه سوند ها ساخته شدند. به طور مثال فردی که داروی اشتباه خورده باشد باید شستشوی معده داده شود. این موارد شامل یبوست، نگه داشتن طوالانی مدت ادرار (به طور مثال در طی مسافرت طوالنی یا مهمانی)، تغییر ناگهانی درجه حرارت (ورود ناگهانی از یک اتاق گرم به محیط سرد)، مصرف برخی داروها مثل داروهای کاهنده فشار چشم، آنتی هیستامین و … به عنوان مثال می توان به دستگاه های دسترسی عروقی یا کاتترهای داخل وریدی، کاتترهای ادراری و لوله های تخلیه قفسه سینه اشاره کرد. نام دیگر این سوندها، سوند نلاتون یا ساده است. زیرا عمر مفید سوند نلاتون با برندهای مختلف متفاوت است.

در منزل برای زنان به چه صورت می باشد؟امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را در شناخت و درک کارایی انواع سوندها یاری کنیم. این سوندها را بر اساس کارایی به پنج گروه تقسیم بندی می کنند از جمله سوند فولی سر صاف، سوند فولی سر کوئید، سوند فولی سر کانسیل، سوند فولی دو راه و سوند فولی سه راه. کارایی کلیه ها و دستگاه تناسلی را نشان می دهد. معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید. افرادی که بیمار خاص دارند نیز ممکن است با تجویز پزشک در منزل از این وسیله بهره ببرند. روال سوند فولی در منزل برای زنان به چه صورت می باشد؟ این کیسه ها برای جمع آوری ادرار در شب مناسب هستند.

و یا با هدف جمع کردن ادرار استریل که به منظور تشخیص دادن بیماری خاصی انجام میشود. در مواری که مجرا به طور کامل مسدود باشد، امکان دیلاتاسیون وجود ندارد و اغلب نیاز به جراحی باز یا یورتروپلاستی است. اگر در اثر فیموز شدید یا تنگی مئاتوس نتوان سوند را وارد نمود یا اگر حین وارد کردن سوند مقاومت زیادی وجود داشته باشد ، باید به مشاوره اورولوژی اقدام نمود. با این حال ما می توانیم خدماتی را در اختیار شما قرار دهیم تا فرآیند نصب و یا برداشتن سوند برای شما در منزل انجام شود. سوند فولی یک کاتتر منعطف با یک کیسه ی انتهایی می باشد حال آن که سوند ادراری یک لوله مستقیم فاقد کیسه انتهایی است. کیسه ادرارشیردار، یک کیسه تخلیه کننده و استریل برای تخلیه ادرار با یک شیر خروجی کشویی است. بعد از شروع مصرف مایعات، از آب، چای کمرنگ، آب کمپوت (سیب، گلابی، آناناس) استفاده کنید و برای مدتی از آب میوه های خام استفاده نکنید.

های مختلف استفاده نمود.دستان خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید. با استفاده از آب و صابون ملایم، ناحیه تناسلی خود را تمیز کنید. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره انوع سوند ها بیان کرده ایم. چرا که در ادامه، همه چیز را درباره سوند ها و همچنین انواع مختلف آن ها بیان کرده ایم. این غده ها در مجاورت مجاری ادراری آقایان قرار دارند و بزرگ شدن آن ها موجب ایجاد انسداد در مجرای ادراری آن ها می شود که می توان برای دفع ادرار آن ها از سوند فولی های مختلف استفاده نمود. سوند ها، دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از این تجهیزات پزشکی، برای استفاده در شرایط مختلف و موارد گوناگون ساخته شده اند. به احتمال زیاد تاكنون اصطلاح سوند ادراری را در بیمارستان ها و مراكز پزشكی درمانی زیاد شنیدهاید و حتما حداقل تا این حد در مورد آنها میدانید كه این وسایل برای تسهیل و كمك به روند ادراركردن بهكار میروند اما بهطور قطع نكات مبهم و نادانستههای زیادی هم در مورد آنها دارید.

سوند مجرا برای مقاصد مختلفی استفاده می شود.گاهی برای تخلیه موقت مثانه(مثلا بعد از یک عمل جراحی) ،گاهی برای گشاد کردن مکرر مجرا در کسی که سابقه تنگی مجرای ادراری داشته و گاهی هم برای تخلیه دائمی مثانه در بیماری که به هر دلیل نمی تواند ادرار کند. سوندهای دائمی مناسب زمانی هستند که فرد برای مدت زمانی طولانی قادر به تخلیه مثانه نباشد. سوند فولی انتی باکتریال برای کمپانی بسیار شناخته شده و نامدار BACTIGUARD میباشد. این سوند دارای بخشی کیشه مانند است که درون مثانه قرار می گیرد. سوند سوپراپوبیک یا سوند فوق عانه، نوعی دیگر از سوند است که تفاوت های بسیار زیادی با سایر سوند های دیگر دارد.