سوریه قانون «قیصر» را نقض آشکار حقوق بشر دانست

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، یک مقام مطلع در وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: جمهوری عربی سوریه اقدام دولت آمریکا در تشدید اقدامات ظالمانه و تحمیلی بر سوریه را از طریق آنچه قانون قیصر (سزار) خوانده می‌شود، به شدت محکوم می‌کند.

این قانون مبتنی بر دروغ‌ها و ادعاهای جعلی از سوی طرف‌های دشمن با ملت‌ سوریه است. این قانون هم در راستای جنگ آشکار آمریکا علیه مردم سوریه است که در آن از بدترین نوع سلاح یعنی تروریسم، محاصره اقتصادی و فشار سیاسی بهره می‌گیرد.

طبق این بیانیه،‌ اقدام آمریکا با تحمیل این قانون، نقض آشکار بدیهی‌ترین حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است و باعث می‌شود آمریکا به مسئول درجه یک دردها و رنج‌های مردم سوریه تبدیل شود. تروریسم اقتصادی روی دیگر تروریسمی است که خون سوری‌ها را پایمال کرد و دستاوردهایی که با عرق و خون خود کسب کرده بودند،‌ نابود ساخت.

این مقام سوری ادامه داد: در حالی که همه جهان برای مقابله با ویروس همه‌گیر کرونا و عواقب آن دست به دست هم داده‌اند، دولت آمریکا مشغول سرکوب ملت سوریه است تا سیاست نژادپرستی را پایه‌گذاری کند و همچنان به سلطه‌گری و استکبار خود در عرصه بین‌المللی با سیاست‌های خصمانه خود که شامل تحمیل محاصره بر ملت‌های مختلف و محروم کردن آن‌ها از حقوقشان برای دستیابی به تجهیزات لازم جهت مقابله با کرونا می‌شود، ادامه می‌دهد.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه تاکید شده است: جمهوری عربی سوریه که با قدرت در برابر تروریسم تکفیری ایستاد و آن را شکست داد، با همه توان و اقتدار نیز با این اقدام ظالمانه آمریکا مقابله خواهد کرد و یکپارچه شدن تلاش‌ سوری‌ها برای حمایت از اقتصاد ملی کشور، برای بی‌نتیجه گذاشتن و خنثی کردن این اقدام آمریکا کافی خواهد بود.

در پایان، وزارت خارجه سوریه از جامعه جهانی خواست که برای لغو انواع تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکا تلاش کند و قانونی برای مقابله با این اقدامات وضع کند که در تناقض با قوانین بین‌المللی است و نتیجه‌ای جز تشدید تنش‌ها در روابط بین‌المللی ندارد.

[ad_2]

Source link