رزمایش همدلی در مساجد ادامه‌ دارد / توزیع ۲۸۵ هزار بسته ارزاق در تهران

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام حجت‌الله ذاکر، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفتگو با فارس اظهار داشت: مساجد استان تهران در زمان شیوع ویروس کرونا علی‌رغم لغو تجمعات و تعطیلی نماز جماعت‌ها، ظرفیت خدمت‌رسانی و فعالیت‌های اجتماعی خود را فعال کردند و به کمک مردم و نیازمندان پرداختند.

وی افزود: براساس گزارش‌های رسیده از ۹۶۶ مسجد استان تهران، مسجدی‌ها علاوه بر کمک‌رسانی‌های فراوان در زمینه مبارزه با ویروس کرونا دبعد از بیانات مقام معظم رهبری در حوزه رزمایش همدلی وارد عمل شدند و ۲۸۵ هزار بسته معیشتی توسط این مساجد توزیع شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: در قالب پویش هر مسجد یک قربانی تاکنون ۴۹ رأس گوساله، ۲۲۱۵ رأس گوسفند و ۱۷ هزار مرغ ذبح و میان نیازمندان توزیع شده است.

ذاکر گفت: باتوجه به فرارسیدن ماه رمضان بخشی از کمک‌رسانی‌های مسجدی‌ها در قالب توزیع غذای گرم مصروف شد که در این راستا تاکنون ۲۰۷ هزار پرس غذا طبخ و توزیع شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه رزمایش همدلی در مساجد تهران همچون گذشته ادامه خواهد داشت، گفت: مساجد در طول سال از طریق خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری خود به کمک‌رسانی به نیازمندان می‌پرداختند و بعد از ماه رمضان نیز برای محرومیت‌زدایی و دستگیری از نیازمندان تلاش خواهند کرد.

[ad_2]

Source link