راهنمای استفاده از دستگاه خودپرداز

[ad_1]

از سپیده دم از دستگاه خودپرداز (automated teller machines) بانکداری هرگز ساده تر بوده است. یک خودپرداز یا ATM فراهم می کند یک راحتی را سریع و سریع برداشت پول نقد. هدف از دستگاه های خودپرداز می کند پایان ندارد وجود دارد, مختلف دیگر معاملات بانکی مانند واریز پول انتقال وجوه و تعادل استعلام و تایید به روز رسانی ها ممکن است از طریق خودپرداز. پس این سیستم موجب صرفه جویی در زمان و کاهش تاخیر بانک ها باید خود پرداز واقع در داخل یا در مکان مناسب و در دسترس مانند ایستگاه های گاز, فروشگاه های مواد غذایی و مراکز ،

وجود دارد چند چیز به نظر قبل از استفاده از دستگاه خودپرداز

بررسی شبکه آرم: این آرم قرار دارد ممکن است در دستگاه های خودپرداز و یا دبیت کارت ها نشان دهنده قابل قبول بانکی کنسرسیوم. این بدان معنی است که دستگاه خودپرداز را از یک لیست قابل قبول آرم نوشته شده بر روی آن. حتی اگر بسیاری از کارت های جهانی قابل قبول این روزها وجود دارد یک شارژ با استفاده از کارت های دیگر خود پرداز بانک پس از یک تعداد برداشت.

هوشیار: استفاده از دبیت کارت در خودپرداز انجام می شود باید تحت مراقبت کامل مطمئن شوید که هیچ ناظر می توانید پین های تعیین شده برای ارائه دسترسی به حساب خود را.

این دستگاه بسیار آسان است به کار و ارائه سیستماتیک راهنمایی به کاربران مراحل درگیر در استفاده از دستگاه خودپرداز.

مرحله 1: انتخاب مناسب دستگاه های خودپرداز بانک.

مرحله 2: خود را وارد دستگاه خودپرداز کارت در تعیین شکاف و یا ضربه تند وشدید زدن کارت بسته به نوع دستگاه.

مرحله 3: انتخاب زبان که مورد نظر شما برای رابط کاربر ترین ماشین آلات ارائه به زبان انگلیسی و زبان های منطقه ای را انتخاب کنید.

مرحله 4: وارد کردن پین (شماره شناسایی شخصی) ارائه شده همراه با دستگاه خودپرداز کارت در زمان ثبت نام. مطمئن شوید که شما در حفظ پین و هرگز فاش مشابه به یک غریبه و یا حتی آشنایی برای جلوگیری از خطر تقلب در کارت.

مرحله 5: را انتخاب کنید از معاملات. به طور کلی گزینه های در دسترس هستند در بسیاری از دستگاههای خودپرداز مانند برداشت سپرده تعادل پرس و جو و انتقال است. اگر شما انتخاب می کنید برای برداشت از دستگاه های خودپرداز دهید برای مقدار که یک بار وارد دستگاه خودپرداز چک موجودی حساب و ارائه پول نقد در صورتی امکان پذیر است.

مرحله 6: ماشین دهید به چاپ رسید که ارائه خواهد شد اگر شما انتخاب کردن برای همان.

گام 7یکی می توانید انتخاب کنید به ادامه مطلب معاملات و یا پایان همان.

مطمئن شوید که به حذف خود کارت ATM اگر آن درج شده است در ابتدای معامله بدون شکست است.

معضل رایج در هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز است فراموش کردن پین دستگاه خودپرداز اجازه می دهد تا تنها یک تعداد از تلاش قبل از مصادره کارت. اگر یکی فراموش پین باید درخواست برای همین در این بانک صدور. بسیاری از سقوط قربانی به تقلب کارت نیست که هوشیار و مراقب باشید زمانی که معاملات در خودپرداز آگاه باشید از محیط اطراف خود را و نگه داشتن کارت ATM بانک امن است. ATM فراهم می کند یک دنیا سهولت و در دسترس برای کاربران خود آسان سریع و آنی و ایمن روند.

[ad_2]