جنگنده‌های «ترسناک» روسی+عکس

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، جنگنده های قدیمی شوروی –روسیه «سوخوی -27» بعد از مدرنیزه شدن همچنان به عنوان یک سلاح مرگبار باقی می‌مانند که ناتو باید از آن بترسد.

 

جنگنده سوخو -27 اس ام 3

مطابق با نوشته منتشره در مجله نشنال اینترست، جنگنده «سوخوی -27اس ام 3» از «سوخوی-35 اس» ارزان تر است و همان برد پرواز را دارد، اما « سوخوی -30» برای انجام وظایف رزمی از خصوصیات بهتری برخوردار است.
جنگنده «سوخوی -27» دارای رادار آرایه‌ای چند حالته Н035 «ایربیس – اِ» است که در «سوخو -35» هم مورد استفاده قرار گرفته است. افزون بر آن، جنگنده «سوخوی -27» مجهز به موتورهای جدید است که امکان حمل تعداد بیشتر سلاح را ممکن می سازد و در حال حاضر این توان در حدود 12 سلاح است. همچنین اضافه بار تسلیحاتی این جنگنده 3 تن می باشد.

 

جنگنده‌های «ترسناک» روسی+عکس

جنگنده سوخو 27 در سالیانی نه چندان دور

در ماه اوت امسال، سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه تا پایان سال جاری قصد دارد توافق دریافت 46 جنگنده «سوخوی -30 اس ام2 و یاک-130» را به امضا برساند.

 

جنگنده‌های «ترسناک» روسی+عکس

جنگنده سوخو -30 اس ام 2

سوخو ۲۷ دارای برد پروازی استثنایی، قابلیت حمل مهمات بالا و چابکی فوق‌العاده‌است و توانایی انجام مانورهای دشوار همانند کبرا و کولبیت را داراست. جنگندهٔ سوخو ۲۷ اغلب در نقش «ماموریت‌های برتری هوایی» به‌کار گرفته می‌شود، اما قادر است در اغلب مأموریت‌های رزمی دیگر نیز شرکت کند.
یکی از وظایفی که برعهدهٔ سوخوی ۲۷ گذاشته شده‌بود، حمله به هواپیماهای پشتیبانی‌کننده عملیات‌های هوایی سازمان ناتو، نظیر هواپیماهای سوخت‌رسان و فرماندهی و هشدار زودهنگام (آواکس) بود. برنامه‌ریزان نظامی شوروی بر این مسئله واقف بودند که نیروهای ناتو، توانایی‌های شایان سوخوی ۲۷ را در نظر گرفته‌اند و بدین جهت، می‌دانستند که حملهٔ همه‌جانبهٔ هوایی آن‌ها، توسط این جنگندهٔ جدید، بسیار محدود خواهد شد.

[ad_2]

Source link