جدیدترین نرخ سیمان و فولاد اعلام شد

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی ناآرامی بازار سیمان و فولاد، عصر امروز (دوشنبه ۶ مرداد) تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشستی با سرپرست وزارت صمت و تعدادی دیگر از مسئولان نهاد‌های نظارتی و تصمیم گیرنده، در محل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به بررسی قیمت این دو مصالح ساختمانی پرداختند.

 

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تشریح نتیجه این جلسه گفت: سیمان و فولاد دو عامل بسیار اثرگذار در کارگاه‌های عمرانی کشور است و در واقع قیمت این دو مصالح ساختمانی رها شده بود.

 

او ادامه داد: آقای مدرس خیابانی در چند جلسه حاضر شدند و بدون اینکه نمایندگان قصد دخالت در امور اجرایی داشته باشند، با یک کار کارشناسی درباره قیمت سیمان و فولاد به نتیجه رسیدیم.

 

نیکزاد اعلام کرد: هر تُن سیمان فله‌ای با احتساب کرایه حمل، ۲۹۰ هزار تومان تعیین شد.

 

او افزود: هر کیسه سیمان پاکتی در درب کارخانه ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کننده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد.

 

نایب رئیس مجلس بیان کرد: سرپرست وزارت صمت به دلیل قیمت بالای ورق فولادی و میلگرد در بازار، صبح امروز جلسه‌ای هم در دولت داشته اند؛ قیمت هر کیلو ورق و میلگرد از رابطه “قیمت جهانی ضربدر ارز نیمایی” حاصل می‌شود.

 

او تأکید کرد: در نتیجه قیمت هر کیلو میلگرد و ورق بالاتر از ۸ هزار و ۵۰۰ تومان نباید باشد.

 

نیکزاد اظهار کرد: انتظار می‌رود با نظارت مسئولان نظارتی و مربوط و همچنین پیگیری که ما نمایندگان، با ایجاد ثبات بر قیمت‌ها، کارگاه‌ها فعال شوند و قیمت‌های رها شده در زمینه ساختمان سازی و پل سازی نداشته باشیم، زیرا سرمایه از جیب ملت خارج می‌شود.

 

نایب رئیس مجلس گفت: امیدوارم همکاران در وزارت صمت با کمک سایر اعضای دولت تثبیت قیمت را ایجاد کنند.

[ad_2]

Source link