جدیدترین آمارهای جهانی کرونا / بیش از ۶.۵ میلیون مبتلا در جهان

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید ۱۹ به ۳۸۸ هزار و ۴۱ نفر رسیده و تاکنون ابتلای شش میلیون و ۵۷۳ هزار و ۵۸۵ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون سه میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

از میان سه میلیون و ۱۴ هزار و ۵۱۲ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان دو میلیون و ۹۶۰ هزار و ۳۱۲ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۴ هزار و ۲۰۰ مورد معادل ۲ درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از سه میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۳ پرنده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، سه میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۲ نفر معادل ۸۹ درصد از موارد بهبود یافته و فقط ۳۸۸ هزار و ۴۱ نفر معادل ۱۱ درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است اما آمریکای جنوبی به ویژه برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. طبق آخرین آمار شمار قربانیان این کشور از ۱۰۹ هزار نفر عبور کرده است.

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده یک میلیون و ۹۰۱ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۱۴۲ قربانی

۲. برزیل ۵۸۴ هزار و ۵۶۲ مبتلا، ۳۲ هزار و ۵۶۸ قربانی

۳. روسیه ۴۳۲ هزار و ۲۷۷ مبتلا، ۵۲۱۵ قربانی

۴. اسپانیا ۲۸۷ هزار و ۴۰۶ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۲۸ قربانی

۵. انگلیس ۲۷۹ هزار و ۸۵۶ مبتلا، ۳۹ هزار و ۷۲۸ قربانی

۶. ایتالیا ۲۳۳ هزار و ۸۳۶ مبتلا، ۳۳ هزار و ۶۰۱ قربانی

٧. هند ۲۱۶ هزار و ۹۱۹ مبتلا، ۶۰۸۸ قربانی

۸. آلمان ۱۸۴ هزار و ۴۲۵ مبتلا، ۸۶۹۹ قربانی

۹. پرو ۱۷۸ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۴۸۹۴ قربانی

۱۰. ترکیه ۱۶۶ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۴۶۰۹ قربانی

ایران نیز با ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ مبتلا و ۸۰۱۲ قربانی در رتبه یازدهم فهرست جهانی کشورهای درگیر کووید ۱۹ قرار گرفته است.

پس از آن کشورهای فرانسه با ۱۵۱ هزار و ۶۷۷ مبتلا، شیلی با ۱۱۳ هزار و ۶۲۸ مبتلا، مکزیک با ۱۰۱ هزار و ۲۳۸ مبتلا، کانادا با ۹۳ هزار و ۸۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۹۱ هزار و ۱۸۲، پاکستان با ۸۵ هزار و ۲۶۴ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۲۲ مبتلا، قطر با ۶۲ هزار و ۱۶۰ مبتلا، بلژیک با ۵۸ هزار و ۶۸۵ مبتلا و بنگلادش با ۵۵ هزار و ۱۴۰ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای هلند، بلاروس، اکوادور، سوئد، آفریقای جنوبی، سنگاپور، امارات متحده عربی، کلمبیا، پرتغال، سوئیس، کویت، مصر، اندونزی، ایرلند، اوکراین و لهستان بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

[ad_2]

Source link