تحریم ها جلوی پیشرفت فضایی ما را نمی گیرد| خباثت آمریکا به همه ثابت شده است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در ادامه برگزار نشدن نماز جمعه در استان با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم، مهمترین توصیه‌های هفتگی خود به مردم استان را همانند هفته‌های گذشته در قالب پیام جمعه بیان کرد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) در خطبه شعبانیه خود ۱۵ درس مهم بر سه محور برکت، رحمت و مغفرت را برای تمامی مؤمنان بیان می‌کند، اگر ما در این ماه مبارک در سه دهه این ۳ محور را مبنای کار خود قرار دهیم قطعا به توفیق مهمان لایق می‌رسیم.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: اخلاق محوری، روزه دار واقعی بودن، تلاوت قرآن، صله رحم به روش‌های مختلف، خود مراقبتی، یتیم نوازی، جبران گذشته با توبه، خضوع در برابر خداوند، افطاری دادن، خودداری از مردم آزاری، احترام به بزرگترها، رحم به کودکان، عمق بخشی با پیوند به پیامبر و اهل بیت (ع) از طریق ذکر صلوات و … از نکات مهم تأکید شده از سوی پیامبر اکرم (ص) در خطبه شعبانیه است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه در سال‌های گذشته مردم را در ماه مبارک رمضان به شرکت در اجتماعات دینی نظیر نماز جمعه، جماعت و راهپیمایی روز قدس دعوت می‌کردیم، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط حاکم بر کشور و شیوع ویروس کرونا وظیفه ما حفظ فاصله اجتماعی برای کمک به کادر درمان و سلامت مردم است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه رعایت فاصله اجتماعی به معنای تعطیل کردن شعائر دینی نیست، تصریح کرد: مؤمنان می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد حضور پیدا و عبادت کنند، همچنین ائمه جماعات نیز در مساجد برای پاسخ به مسائل شرعی مؤمنان حضور داشته باشند و مساجد با رعایت همه جوانب فعال شوند.

وی با تأکید بر اینکه مردم نباید توقع برگزاری نماز جماعت را در مساجد در شرایط کنونی داشته باشند، افزود: باید به قوانین ستاد کرونا احترام بگذاریم و نماز را به صورت فرادی بخوانیم.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه مساجد باید کانون خدمات فرهنگی، اجتماعی، مالی، اخلاقی و عاطفی به مردم در این شرایط باشند، اظهار کرد: مساجد ظرفیت‌های عظیمی برای فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی هستند، می‌توان در مساجد غذای گرم طبخ و در بین اهالی محل با اولویت فقرا توزیع کرد، همچنین مردم در این شرایط که امکان افطاری دادن به شیوه‌های سابق وجود ندارد می‌توانند مقداری از غذای خود را با همسایگان خود سهیم شوند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام در ادامه با بیان اینکه خباثت‌های آمریکا در طول تاریخ بار‌ها به همگان اثبات شده است، تصریح کرد: اما برخی نمی‌خواهند دشمنی آمریکا و هم‌پیمانان او را باور کنند، خداوند متعال نیز بار‌ها قدرت پوشالی آن‌ها را در هم شکسته است، واقعه طبس در سال ۱۳۵۹ گویای این مسأله است که چگونه طوفان شن این قدرت استکباری را در هم شکست.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: امروز نیز شاهدیم که این ویروس فراگیر در جهان چگونه ضعف قدرت‌های استکباری که روزی مدعی بودند امنیتشان با انواع تسلیحات نظامی و قدرت علمی فراهم است را به دنیا نشان داد و در مقابله با این ویروس چگونه ناتوان هستند.

وی با اشاره به پرتاب ماهواره دفاعی به فضا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: این مسأله حیرت همگان را برانگیخت، این ماهواره در شرایطی به فضا پرتاب و در مدار قرار گرفت که جمهوری اسلامی در شرایط تحریمی قرار داشت، اما به فضل پروردگار این ماهواره چند منظوره دفاعی با موفیقیت به فضا پرتاب شد./۹۴۵۷/پ202/ب1

[ad_2]

Source link