بهداشت تنفسی و آنچه از آن غافل بودیم

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، رعایت بهداشت تنفسی را جدی بگیرید؛ زیرا بسیاری از آنفولانزاهای فصلی و بیماری‌هایی که قابلیت مسری بودن را دارند، از همین راه به بدن ما وارد می‌شوند و با رعایت بهداشت تنفسی می‌توانیم از ورود بسیاری از آنها جلوگیری کنیم.

۱. در مکان‌های عمومی بلند صحبت نکنیم: پیش از تبلیغات بهداشت تنفسی، بلند صحبت نکردن را در تبلیغات فرهنگ‌سازی دیده بودیم. شاید بپرسید که بلند صبحت نکردن چه ربطی به بهداشت تنفسی دارد؟ در واقع این مورد، یافته‌ آخرین آزمایشاتی است که محققان ژاپنی شناختند. بلند صحبت کردن علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی‌، باعث پراکنده‌ شدن میکرو دراپلت‌ها می‌شود که عامل انتقال ویروس است.

۲. پوشاندن بینی و دهان: بینی و دهان از راه‎هایی است که ویروس کرونا از آنجا به بدن وارد می‌شود. پوشاندن این دو می‌تواند از ورود این ویروس به بدن جلوگیری کند و استفاده از ماسک نیز به همین منظور است. اگر در محیط بسته وارد می‌شوید و ماسک نیز ندارید از دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی یا پارچه‌ای بپوشانید.

۳. آداب سرفه و عطسه: سرفه و عطسه یکی از عوامل انتقال کروناویروس است. بنابراین بهتر است به هنگام عطسه و سرفه دستمال کاغذی استفاده کنیم سپس آن را در سطل زباله‌ی در دار بیندازیم. اگر دستمال کاغذی همراه خود ندارید از بالای آستین خود استفاده کنید. سپس بعد از رسیدن در خانه آن لباس را بلافاصله بشویید.

منبع: ایرنا

[ad_2]

Source link