اگر پیک دوم کرونا شروع شود شرایط سختی خواهیم داشت

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پیام طبرسی مدیر بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره صحت تاثیر قرص فاویپرایور بر بیماری کرونا گفت: چون این بیماری جدید و ناشناخته بود داروی موثری تا کنون ندارد و مطالعاتی که باید انجام بگیرد حدود ۶ماه تا ۱ سال به طول می انجامد، در این مدت معمولا در شرایط اپیدمی سازمان جهانی بهداشت در کشورهای مختلف سعی می‌کند داروهای مختلفی را امتحان کند تا به آن دارویی که تاثیر بیشتری دارد دست یابد.با شروع اپیدمی تا به حال تحقیقات بسیاری را انجام دادیم و متوجه شدیم در چین از ۲ دارو استفاده کردند که تاثیر مثبتی بر این بیماری گذاشته است.

وی افزود: از ابتدا هم به وزارت بهداشت و هم به شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرده بودیم که اگر مى‌توانند فرمولاسیون این دارو را به دست بیاورند و تولید شود یا این دارو وارد کشور شود ؛ خوشبختانه هر دو مورد اتفاق افتاد ، هم مقداری کشور چین این دارو را به ما اهدا کردند و هم مقداری را شرکت‌های دانش بنیان تولید کردند و دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی اولین فرمولاسیون این دارو را ساخت تا بعد از تحقیقات و گرفتن کد اخلاق ما برای انجام تست بر روی بیماران کووید ۱۹ از آن استفاده کنیم.

طبرسی بیان کرد: خوشبختانه ما نتایج اولیه خوب و امیدبخشی از تست گرفته‌ایم اما ما تا داده‌ها را آنالیز نکنیم و با گروه کنترل هماهنگ نشویم نمى توانیم جواب قطعی دهیم ولی حدس ما این است که این دارو تا ۷۰ درصد اثر بخش خواهد بود اما به شرطی که فردی که مبتلا مى‌شود در مرحله اولیه این دارو را استفاده کند چون متاسفانه در مراحل آخر این بیمارى که مراحل التهابی است، دارو تاثیری نخواهد داشت.

وی در ادامه بیان کرد: بیماری کرونا، یک بیماری چند مرحله‌ای است و فقط یک دارو را برای آن نمى‌توان در نظر گرفت، یک مرحله ورود ویروس به بدن است است مرحله بعد، مرحله التهاب است که روش های درمانی مختلف و داروهای متفاوتی باید استفاده شود.

وی خبر کمبود تخت های بیمارستانی را تکذیب کرد و گفت: به دلیل ایام عید ما در مرحله فروکش بودیم چون حدود ۷۰ درصد مردم رعایت کردند و ارتباطات اجتماعی بسیار کم شد.

وى با بیان اینکه احتمال بروز پیک دوم شیوع بیماری دور از ذهن نیست گفت: با شیوع پیک دوم شرایط سخت تر خواهد شد، چون کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند مبتلا خواهند شد و همین امر باعث بالا رفتن بسترى در بیمارستان می‌شود. نباید سریع به شرایط طبیعی برگردیم، تمام کشورها در حال حاضر دچار شرایط بد اقتصادی شده‌اند، ولی تعطیلی‌ها را تمدید مى‌کنند و کشور ما نیز باید اینگونه باشد تا سلامت مردم حفظ شود.

[ad_2]

Source link