افزایش دمای هوا در برخی نقاط کشور

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: طی سه روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان و در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل طی ساعات بعد ازظهر رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲ و ۳ تیر) فقط در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده داریم، تصریح کرد: سایر مناطق کشور نیز طی این روزها آسمانی صاف خواهند داشت. همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه (۳۱ خرداد و ۱ تیر) در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش دما پیش‌بینی می‌شود که بیشترین افزایش دما در شمال شرق کشور و حدود ۵ تا ۸ درجه خواهد بود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین طی روزهای شنبه یکشنبه و دوشنبه در استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، جنوب سمنان، شمال اصفهان و شرق یزد، کرمانشاه، ایلام و خوزستان در بعضی ساعات وزش باد نسبتاً شدید رخ می‌دهد که در جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۳۱ خرداد) صاف تا کمی ابری در بعد ازظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱ تیر) نیز گاهی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

[ad_2]

Source link