آیا کرونا بر «پوست» تأثیر دارد؟

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، داوود پیام طبرسی، متخصص بیماری‌های عفونی درباره عوارض پوستی ناشی از کرونا، گفت: همان طور که بسیاری از بیماری‌های ویروسی ممکن است با ضایعات پوستی قرمز رنگ و یا جوش‌هایی همراه باشند، ویروس کرونا نیز در برخی از مبتلایان همراه با تظاهرات پوستی است.

وی ادامه داد: نوع ضایعات پوستی خاصی که مشخص کننده ابتلا به کرونا باشد، هنوز شناخته نشده است.

این متخصص عفونی افزود: در برخی از مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ تظاهرات پوستی دیده شده که امکان دارد این عارضه‌ها ناشی از عوارض دارویی باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است برای درمان از چند نوع دارو استفاده کنند، نقش تداخلات و حساسیت‌های دارویی را در ایجاد تظاهرات پوستی محتمل دانست.

طبرسی با بیان اینکه مصرف داروهای ضد ویروس، آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضدالتهاب ممکن است باعث عوارض پوستی شود، تاکید کرد: در بسیاری از موارد ممکن است عارضه‌های پوستی بر روی بدن مبتلایان کرونا نه به علت ویروس، بلکه به خاطر عوارض دارویی ایجاد شده باشد.

وی درباره میزان شیوع تظاهرات پوستی در بین مبتلایان به کرونا در کشور، اظهار کرد: عارضه‌های پوستی در بین مبتلایان کشور شیوع زیادی ندارد.

[ad_2]

Source link