آیا امروز کارکنان کار سخت تر از کسانی که در گذشته ؟

[ad_1]

به تازگی (July 19, 2010) در سراسر کشور همزمان روزنامه ستون (ابی عزیز [by JeannePhillips]) وجود دارد بحث در مورد اخلاق کار امروز کارکنان. بحث شدید بود; با اکثر پاسخ دهندگان بر این عقیده است که امروز کارمندان کار نمی کنند به عنوان سخت است. یک نویسنده گفت: “سال پیش مردم مشغول به کار سخت برای پول خود را. در حال حاضر آنها به سختی کار”

البته تنها کسانی که در نیروی کار بیش از یک منطقی زندگی حرفه ای طولانی را باید سابقه کار به نظر آگاهانه بر اساس تجربه شخصی است. و گاهی اوقات حافظه انتخابی (به عنوان مثال “پیاده روی 10 کیلومتر در برف” “کار از صبح تا غروب”). با این وجود به نظر می رسید که “تایمر” فکر مردم کار می کرد “واقعا سخت” “در روز” در حالی که کارکنان جوان احساس شغل فعلی خود را بیشتر خواستار است.

ماهیت کار تغییر کرده است

ماهیت کار و نوع شغل تغییر کرده است به طور چشمگیری بیش از چند دهه گذشته. در حالی که ما یک تولید اقتصاد ما را تبدیل به یک پست-صنعتی, خدمات-اقتصاد; برخی می گویند یک پست-خدمات و اطلاعات در اقتصاد است. این انتقال صورت گرفته است ترتیبی نسبتا کوتاه. کارگران تاريخيش در کارخانه ها و معادن lumberyards ، انجام طاقت فرسا اغلب خطرناک کار می کنند. تکنولوژی است و البته حذف و/یا ساخته شده بسیاری از این مشاغل ساده تر و امن تر است. بازگشت به شکستن جسمی ناتوان کننده کار است که تقریبا تنزل به زباله دانی تاریخ در این کشور است.

به جای طاقت فرسا کار ما در حال حاضر ذهنی شغل خواهان. این باعث می شود مقایسه به چالش کشیدن شاید غیر ممکن است. که با این نسخهها کار سخت تر مرد پارو زغال سنگ و یا اپراتور کامپیوتری استخراج از معادن زغال سنگ تجهیزات ؟

کارکنان را تغییر داده اند

نظرسنجی از “نسل Y” کارگران (پست baby boom) نشان می دهد که این کارگران انتظار رضایت شغلی و تعادل کار و زندگی. آنها لازم نیست که به همان سطح از وفاداری کارکنان که نسل قبل نشان داده خواهد شد و “وثیقه” اگر آنها احساس آنها در حال درمان ناعادلانه. آنها رشد کرده و در سن رفاه و با وجود رکود اقتصادی اخیر نیست احساس می کنند نیاز به قبول فقط هر کار می کنند. بسیاری از کارمندان را فقط قرار نیست با این شرایط را تحمل توسط پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ.

بازیگری مشغول نیست همان مشغول بودن!

فن آوری ساخته شده است آن را آسان تر برای احمق رئیس به فکر شما مشغول کار بر روی کسب و کار شرکت. گشت و گذار خالص می تواند به نظر می رسد مربوط به کسب و کار. کامپیوتر می تواند برنامه ریزی برای ارسال ایمیل به همکاران در وسط شب در حالی که شما در خواب صدا. این فعالیت های مشابه به عنوان “Cyberloafing.” (نیویورک تایمزژان. 23, 2009)

دیگران انجام “پرورش” که ممکن است مولد از کارفرمای خود را در نظر. میز کار هستند راحت تر به جعلی از کار کتابچه راهنمای کاربر.

Unionization تاثیر

اتحادیه کارگران اغلب محافظت از اقدامات انضباطی زمانی که آنها کساد کردن. منصفانه و یا غیر منصفانه و اتحادیه ها موظف به نشان دادن و حفاظت از عضویت خود را. به طور فزاینده اتحادیه های کارگری (به خصوص SEIU [Services Employees International Union] در حال سازماندهی بخش خدمات.

“تفکر” کار ممکن است بیشتر استرس زا

برخی از کارکنان فقط تاکید بیش از حد به توجه و یا تولیدی. مطالعات اخیر توسط: Northwestern ملی زندگی نشان می دهد 40 درصد از کارگران گزارش کار خود را “بسیار و یا بسیار استرس زا،” خانواده و کار موسسه نتایج نشان می دهد 26 درصد هستند “اغلب یا اغلب سوخته یا تاکید,” و, دانشگاه ییل‘s گزارش مطالعه 29 درصد هستند “کاملا یک بیت یا بسیار استرس در محل کار.” (گزارش شده توسط: موسسه ملی ایمنی شغلی و سلامت http://www.cdc.gov/niosh, [publication 99-101]).

و پاسخ این است که…

هیچ کس می داند که اگر مردم در حال کار سخت تر امروز از همتایان خود از گذشته است. ماهیت شغل مخالف معنی دار مقایسه. علاوه بر این کار انتظارات برای حرفه ای ها و مدیران را گسترش داده اند تا کمی وجود دارد که خرابی. حتی اگر کارکنان در حال کار “عادی” برنامه های آنها به طور معمول در اکثر یا تمام وقت. بنابراین به عنوان یک نتیجه از فن آوری های آنها “افسار” به دفتر (رایانه ها و تلفن های همراه) 24/7. و این بحث همچنان ادامه دارد.

[ad_2]